AQUILA TRIVENTEK

W roku 2009 nawiązaliśmy współpracę z duńską firmą AQUILA TRIVENTEK - specjalizującą się w m.in. w produkcji urządzeń związanych z wytwarzaniem suchego lodu - czyli lodu z dwutlenku węgla oraz systemów czyszczenia suchym lodem. Firma AQUILA TRIVENTEK jako jedyna na świecie opatentowała system produkcji suchego lodu z odzyskiem odpadowego CO2, w którym stopień zużycia ciekłego dwutlenku węgla na 1kg suchego lodu wynosi 1,2/1 (w porównaniu do rozwiązań innych producentów oznacza to dwukrotne zwiększenie sprawności procesu produkcji suchego lodu). Urządzenia te we współpracy z naszą firmą są systematycznie ulepszane, a odbiorcami są największe światowe koncerny zajmujące się gazami technicznymi od Stanów Zjednoczonych poprzez Europę aż do Australii.

Jako bezpośredni przedstawiciel na terenie Polski możemy Państwu przedstawić kompleksową ofertę dostawy urządzeń do produkcji suchego lodu oraz sprzętu do czyszczenia suchym lodem.

Czyszczenie suchym lodem - metoda szeroko rozpowszechniona w krajach Europy zachodniej i zdobywająca również coraz większe uznanie w Polsce. Jest to rozwiązanie innowacyjne, nazywane często „piaskowaniem” suchym lodem - ze względu na analogię do wspomnianej metody czyszczenia - różnica polega na zastąpieniu drobin piasku lub szkła granulatem suchego lodu.

Jak to działa?

Mieszanina sprężonego powietrza i granulatu suchego lodu jest „wystrzeliwana” pod wysokim ciśnieniem, po kontakcie z czyszczoną powierzchnią w pierwszym momencie następuje szokowe schłodzenie zanieczyszczeń, które stają się kruche i tracą dobre połączenie z powierzchnią na której wcześniej zalegały. Drugi etap polega na mechanicznym oddzieleniu zanieczyszczenia od powierzchni tym samym strumieniem mieszaniny powietrza i granulatu. Drobinki suchego lodu po odbiciu od czyszczonej powierzchni natychmiast sublimują, w efekcie tego proces ten jest bardzo „czysty” - tzn. nie generuje zanieczyszczenia i zapylenia otoczenia - co jest bardzo istotne np. w zakładach spożywczych (czyszczenie maszyn do produkcji spożywczej), halach fabrycznych (np. czyszczenie maszyn, form wtryskowych) oraz wszędzie tam gdzie tradycyjne piaskowanie jest niewskazane.

Czyszczenie elementów może odbywać się na miejscu u klienta, można w ten sposób czyścić także np. elewacje budynków, metoda czyszczenia suchym lodem jest bezpieczna dla materiału bazowego - nie uszkadza czyszczonej powierzchni.

Przykładowy fragment filmu na którym usuwany jest lakier z aluminiowej felgi z zamontowaną oponą.

Nie ma konieczności demontowania fragmentów maszyn, linii produkcyjnych - co mogło by powodować przestoje w produkcji.

Pliki do pobrania:

RE80 Recovery Unit-2012.pdf
Pelletizer PE80-2012.pdf
Dry ice chilling or cleaning-2012.pdf
Cold chain PE80 and RE80-2012.pdf
Installation guide LCO2 to PE80 to RE80-2012.pdf
Triblast-3 BL60 - 2012-1.pdf