PAROWNICE CO2

Parownice CO2 służą do zmiany stanu skupienia dwutlenku węgla z cieczy na gaz - bez znaczącej zmiany jego ciśnienia. Zbudowane są z wysokowydajnych lamelowych miedziano-aluminiowych wymienników ciepła. Obudowa naszych parownic jest wykonana ze stali kwasoodpornej, co zapewnia estetyczny wygląd i trwałość nawet po wielu latach użytkowania.

Ciepło niezbędne do odparowania cieczy dwutlenku węgla doprowadzane jest z przepływającego przez blok lamelowy powietrza - rozwiązanie to przyczynia się do redukcji zużycia energii o ok. 90% -95% w porównaniu do tradycyjnych parownic elektrycznych.

W przypadku niewystarczającej temperatury otoczenia (minimum +5°C) parownica może być wyposażona w zintegrowaną nagrzewnicę wodną lub parową.

Na życzenie klienta, nasze parownice mogą być dostarczone z certyfikatem PZH dopuszczającym do stosowania w instalacjach dwutlenku węgla mającego styczność z żywnością.

Wszystkie parownice dostarczane przez nas są w pełni wyposażone, gotowe do podłączenia do instalacji CO2.

Do skład standardowego wyposażenia wchodzą :
- wymiennik ciepła w obudowie ze stali kwasoodpornej
- wentylatory zamontowane i podłączone elektrycznie
- szafa elektryczna zasilająco-sterująca
- elektroniczny regulator zarządzający pracą urządzenia
- dwa zawory bezpieczeństwa
- filtr do zamontowania na instalacji przed parownicą
- kołnierze lub śrubunki do podłączenia parownicy do instalacji

Elektroniczny regulator stosowany w naszych urządzeniach spełnia ważną rolę w automatyzacji pracy parownicy. Regulacja odbywa się na podstawie pomiary temperatury w charakterystycznych miejscach parownicy, opcjonalnie mierzone jest również ciśnienie. Sterownik zarządza m.in. cyklami pracy poszczególnych sekcji wymiennika, automatycznie załącza lub wyłącza przepływ dwutlenku węgla, wentylatory, zabezpiecza instalację za parownicą przed zniszczeniem spowodowanym przez przelanie parownicy ciekłym dwutlenkiem węgla (np. w wyniku nagłego znacznego zwiększenia poboru dwutlenku). Regulator jest również odpowiedzialny za załączanie i wyłączanie opcjonalnie wbudowanej nagrzewnicy w przypadku spadku temperatury otoczenia poniżej wartości wystarczającej do odparowania cieczy wewnątrz wymiennika. Regulator może mieć również wbudowaną funkcję zabezpieczenia zbiornika CO2 i instalacji na dopływie do parownicy przed niepożądaną krystalizacją dwutlenku węgla - suchym lodem.

Załączanie i wyłączanie parownicy może odbywać się lokalnie - wyłącznikiem na szafce elektrycznej - jak również zdalnie przy użyciu zewnętrznego przekaźnika sterowanego ręcznie lub komputerowo.

Produkowane przez nas parownice są przedmiotem ciągłego rozwoju, dlatego wszelkie informacje techniczne prezentowane na witrynie internetowej oraz z katalogach mogą ulec zmianie.